Куточок пресси

Прес-реліз

З 25-го червня по 27 червня 2016 року у місті Вінниці в парку Дружби народів буде проходити чемпіонат України з дводобового бігу та відкриті змагання з 12-24-48 годинного бігу „Самоперевершення”.

Початок змагань  о 12 00.

Організатор ультра-забігу громадська організація «Марафонська команда Шрі Чинмоя» та обласна федерація легкої атлетики. Забіг проходить під патронатом комітету з фізичної культури та спорту Вінницької міської ради, Вінницького обласного центру ФЗН «Спорт для всіх».

Вже в восьме, починаючи з 2009 року, у нашому по-справжньому європейському місті буде проходити ультра-марафон «Самоперевершення». Чому саме так — «Самоперевершення»? Тому, що учасники відважно кидають виклик своїм обмеженим фізичним силам та погодним умовам,показують приклад терпіння, сили духу. Кожен бігун, який фінішує у цьому ультра-марафоні є переможцем над самим собою.

Зважаючи на те, що змагання є відкритими, в них приймають участь також бігуни з інших країн Європи. Тому склад учасників досить інтернаціональний – українці, представники Білорусі, Молдови, Росії , Польщі, Греції. Сьогодні здоровий та активний спосіб життя знаходить все більше і більше небайдужих прихильників і саме вінницькі змагання притягують марафонців. Вінницький 2-добовий забіг завжди проходить на високому рівні і всі учасники відчувають щиру турботу та небайдужість організаторів та волонтерів, яких задіяно чимало.

Слід зазначити, що з кожним роком покращуються і умови забігу. Як правило марафонці харчуються на ходу, тому до їх послуг мобільний блок харчування, 4-х разова гаряча їжа та безліч зелених коктейлів, канапок, свіжих фруктів та овочів і, звісно, вода в необмеженій кількості. Бігуни отримують необхідну медичну допомогу та кваліфіковану поміч масажистів. Різнокольорове наметове містечко надасть прихисток від непогоди та задовольнить потребу кожного учасника у сні та відпочинку. Далеко не всі учасники Чемпіонату є професійними спортсменами. Серед них вчителі, бібліотекарі, юристи, економісти, пенсіонери та підприємці чоловіки та жінки різного віку та професій, які відчувають смак до життя, волю до перемоги. Вони долають коло за колом з думкою про вдосконалення себе, а це і робить нашу Україну та світ вцілому кращим та досконалішим.

Участь в ультра-забігу приймають не лише молоді, скоріше – молоді духом. Пік популярності ультрамарафонів припадає на вік 40-60 років. Тому, золотий вік — найкращий час для спорту.

З історії ультрапробігів в Україні

Міжнародна марафонська команда Шрі Чінмоя щороку організовує близько 500 різноманітних стартів у 70 країнах світу – від забігів на 2 милі (близько 3,2 км) до найдовшого сертифікованого забігу на планеті (близько 5000 км) у Нью-Йорку (США).

В Україні, Марафонська команда почала організовувати свої перші змагання з 2004 року. Це був забіг на 12 годин у Києві. 32 спортсмени з України, Росії та Казахстану взяли участь у першому старті.

Наступного 2005 року вже 42 спортсмени стартували у 12-ти годинному забігу.

У вересні 2006 року у Києві стартував перший добовий забіг, організований Марафонською командою.

Змагання у такому ж форматі Марафонська команда Шрі Чинмоя успішно провела у Києві у 2007 і 2008 роках, щоразу відзначаючи зростання популярності ультрапробігів в Україні і зацікавленості спробувати свої сили на українських трасах у зарубіжних бігунів.

Найбільш масовим ультра-забігом організованим «Марафонською командою» на теренах України за останні роки став Одеський марафон, який зібрав у 2015 році 400 учасників, а в 2016 році – 600 бігунів.

Серед відомих ультра-бігунів, що приймали участь в вінницьких змаганнях «Самоперевершення» це Ігор Мудрик неодноразовий переможець ультра-марафонів, перший вінничанин, який зайняв 2 місце в забігу на 5000 км, директор 2-добового забігу у Вінниці. Вінничанин Юрій Тростенюк неодноразовий призер у десятидобовому забігу у Нью-Йорку. Наталя Глущук неодноразова призерка у 6 та 10-ти добових змаганнях, цього року вона також є директором змагань у Вінниці.

Ссылки: http://vn.20minut.ua/Sport/chempionat-ukrayini-z-dvodobovogo-bigu-vidbudetsya-u-vinnitsi-10200171.html

www.races.org.ua