Куточок пресси

Прес-реліз

УЛЬТРАМАРАФОН «САМОПЕРЕВЕРШЕННЯ»

 

З 29-го червня по 1 липня 2018року у місті Вінниці  в  парку Дружби народів буде проходити чемпіонат України з дводобового бігу та відкриті змагання з 12-24-48 годинного бігу „Самоперевершення” 2018. Початок  змагань  о 12 00.

Організатор ультразабігу громадська  організація «Марафонська команда Шрі Чінмоя» та обласна Федерація легкої атлетики, забіг проходить під патронатом  Управління фізичної культури та спорту облдержадміністрації.            Це вже десяті, ювілейні змагання з ультра-марафону . Починаючи з 2009 року, у нашому по-справжньому європейському місті буде проходити цей ультра-марафон «Самоперевершення».  Чому саме так – «Самоперевершення»? Тому, що  учасники  відважно кидають виклик запаморочливим дистанціям                       (в середньому учасники пробігають біля 250 км.) обмеженням та погодним умовам, показують приклад терпіння, сили духу.  Кожен бігун, який фінішує у цьому ультра-марафоні є переможцем над самим собою в першу чергу. 

Зважаючи на те, що змагання  є відкритими, в них приймають участь також бігуни з інших країн Європи. Тому склад  учасників досить інтернаціональний – українці, представники  Білорусі, Молдови, Польщі, Чехії, Естонії.    Сьогодні спортивний та активний спосіб життя в  знаходить все більше і більше небайдужих прихильників  і саме вінницькі змагання притягують марафонців. Вінницький 2-добовий забіг  завжди проходить на високому рівні і всі учасники відчувають щиру  турботу та небайдужість організаторів та волонтерів.

Слід зазначити, що з кожним роком покращуються і умови забігу. Як правило  марафонці харчуються на ходу, тому до їх послуг мобільний блок харчування, 4 разова гаряча їжа та безліч зелених  коктейлів,  свіжих фруктів та овочів і, звісно,  вода в необмеженій кількості. Бігуни отримують необхідну медичну допомогу  та кваліфіковану поміч масажиста. Різнокольорове наметове містечко надасть прихисток від непогоди та задовольнить потребу кожного учасника у сні та відпочинку. Далеко не всі учасники Чемпіонату є  професійними спортсменами. Серед  них  вчителі, бібліотекарі, юристи, економісти, пенсіонери та підприємці – чоловіки та жінки різного віку та професій, які  відчувають смак до життя, волю до перемоги і насмілюються кинути виклик своїм слабкостям та дистанції. Вони долають коло за колом з думкою про вдосконалення себе, а це і робить нашу Україну та світ в цілому кращим та досконалішим.

Участь в ультра-забігу приймають не лише молоді, скоріше – молоді духом. Пік популярності ультра-марафонів припадає на вік 30-50 років. Тому, золотий вік — найкращий час для спорту. 

З історії ультразабігів в Україні

Міжнародна марафонська команда Шрі Чінмоя щороку організовує близько 500 різноманітних стартів у 70 країнах світу – від забігів на 2 милі (близько 3,2 км) до найдовшого сертифікованого забігу на планеті (близько 5000 км) у Нью-Йорку (США).

 В Україні, Марафонська команда почала організовувати свої перші змаганняз 2004 року. Це був забіг на 12 годин у Києві. 32 спортсмени з країн СНД  взяли участь у першому старті.

У вересні 2006 року у Києві стартував перший добовий забіг, організований Марафонською командою. 

Найбільш масовим ультра-забігом організованим «Марафонською командою» на теренах України за останні роки став Одеський марафон, який зібрав у  2018 році – 800 бігунів.

Серед відомих ультра-бігунів, що приймали участь в вінницьких змаганнях «Самоперевершення» це Вінничанин Юрій Тростенюк – перший вінничанин, який зайняв 1 місце в забігу на 5000 км, Ігор Мудрик – 2 місце в цьому ж забігу, Наталя Глущук – неодноразова призерка у 6 та 10-ти добових змаганнях, цього року вона також є директором змагань у Вінниці. Володимир Васютін з Енергодару, якому належить рекорд вінницьких змагань (304 км)

Сайт ультра-марафонських забігів в Україні    www.races.org.ua

Відео сюжети

https://youtu.be/3B6UPmrAUic

https://youtu.be/SLHVrtCR8Yg

https://youtu.be/uAmEhYeQmHw

https://youtu.be/9kVlNP1Pcqw

https://youtu.be/sVApj4voYRk

https://youtu.be/dx7cvzLHS38

 http://vn.20minut.ua/Sport/chempionat-ukrayini-z-dvodobovogo-bigu-vidbudetsya-u-vinnitsi-10200171.html